تبلیغات
اسطرلاب زمان - تست خودشناسی 10 :چقدر یک دلی اجتماعی دارید؟(آنلاین)
 
درباره وبلاگ


باسلام به همه کسایی که به این سایت سرمیزنن ونظرنمیذارن خیلی بدین....ولی من برای کسایی که لطف میکنن ونظرمیدن همچنان مطلب میذارم.....

مدیر وبلاگ : razieh khoshzamir
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
منبع کدهای جاوا ی وبلاگ
فال قهوه
لطفا شکل مورد نظر خود را انتخاب نمایید.دریافت کد فال قهوه
فالنامه
برای دیدن فال خود ابتدا نیت کنید سپس بر روی یکی از دایره های موجود کلیک کنیدتا فال خود را مشاهده کنید
در زندگی هر یك از ما گاهی بر سر دو راهی قرار می گیریم و بعد از مشورت با دیگرانم و زدن تمامی درها اگر نتوانستیم راه خودمان را انتخاب كنیم به استخاره روی می اوریم و از خداوند طلب خیر میكنیم .

ابتدا نیت نمایید سپس روی استخاره بگیر کلیک فرمایید
فال حافظ شیرازی
ای حافظ شیرازی! تو محرم هر رازی! تو را به خدا و به شاخ نباتت قسم می دهم که هر چه صلاح و مصلحت می بینی برایم آشکار و آرزوی مرا برآورده سازی

فال حافظ
فال حافظ با معنی و تفسیر
فال هندسی
لطفا شکل مورد علاقه خود را انتخاب نمایید.دریافت کد فال هندسی
بِسْمِ اللّهِ الْرَّحْمنِ الْرَّحیمْ اللّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الْحُجَّةِ بْنِ الْحَسَنِ صَلَواتُكَ عَلَیْهِ وَعَلى آبائِهِ فی هذِهِ السّاعَةِ وَفی كُلِّ ساعَةٍ وَلِیّاً وَحافِظاً وَقائِدا ‏وَناصِراً وَدَلیلاً وَعَیْناً حَتّى تُسْكِنَهُ أَرْضَك َطَوْعاً وَتُمَتِّعَهُ فیها طَویلاً
فال تاروت
برای گرفتن فال تاروت ابتدا نیت کرده و سپس روی یکی از کارتها زیر کلیک کنید تا نتیجه معلوم شود.

فال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروتفال تاروت
دریافت کد فال تاروت
فال ازدواج
برای گرفتن فال ازدواج جنسیت و ماه تولد طرف مقابل را وارد نمایید

جنسیت :
ماه تولد :

دریافت کد فال ازدواج
این صفحه را به اشتراک بگذارید
اسطرلاب زمان
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM

 چقدر یکدلی اجتماعی دارید ؟

  ین تست ، توانایی شما در تصویر خود در وضعیت های اجتماعی و تشکیل یک نظریه درست را می سنجد . هر چه بیشتر بتواند نتیجه صحیح تری بگیرید ، توانایی شما در گرفتن تصمیمات صحیح در تماسهایتان با دیگران بیشتر است . هیجده وضعیت زیر آزمایشهایی هستند که به وسیله روان شناسان اجتماعی بر روی موضوع های مختلف به دقت به اجرا گذاشته شده اند  . این آزمایشات را به دقت مطالعه کنید و در نظر بگیرید که آنها کدام نتایج را به دست آوردند اند . فقط یک پاسخ از دو پاسخ ، صحیح است . جوابی را که فکر می کنید صحیح است علامت بزنید .

1 - موضوع هایی داوطلب شدند در آزمایشی که به وسیله استنلی شکتر ، روان شناس اجتماعی ، در رابطه با اثرات شوک درمانی انجام می شد شرکت کنند . قبل از آزمایش ترس زیادی در یک گروه ، و ترس کمتری در گروه دیگری برانگیخته شد . قبل از آزمایش را وادار کردند ده دقیقه منتظر بمانند .  موضوعهای خیلی دلواپس چگونه رفتار کردند ؟

a)  می خواستند تا شروع آزمایش در اتاق مجاور تنها بمانند .

b) می خواستند در معیت دیگرانی که آنها هم دلواپس بودند انتظار بکشند .

c) می خواستند در معیت اشخاصی که دلوا پس نبودند منتظر بمانند .

d) هیچگونه تأثیری که بیانگر تمایل بارز در جهت انتظار کشیدن تنها یا با دیگران باشد وجود نداشت .

2- یک گروه تحقیقاتی آمریکایی در مورد گروههای کارگرانی که رهبری مستبد و یا آزادیخواه دارند تحقیق می کرد . روان شناسان می خواستند بفهمند کدامیک از دو شیوه رهبری باعث می شد که غریبه ها در گروه با برخورد بدتری روبرو بوده و بیشتر طرد شوند . 

a) واکنش طرد در مورد رهبری مستبد قویتری بود .

b) واکنش طرد در مورد  رهبری آزادیخواه قویتر بود .

3- دانشمندان اجتماعی آمریکا رفتار رأی دهندگان آمریکایی در مبارزات انتخاباتی را بررسی کردند . آنها می خواستند بفهمند رأی دهندگان عمدتاً به تبلیغات حزب خود توجه می کنند و یا توجه بیشتربه تبلیغات احزاب مخالف دارند . رأی دهندگان چگونه رفتار کردند ؟

a) آنها به تمام احزاب سیاسی توجه مساوی داشتند .

b) درگیری ویژه ای با تبلیغات احزاب دیگر داشتند .

c) بیش از هر چیزی به تبلیغات حزب خود توجه داشتند .
 

4- اگر در اولین تماس با شخصی احساس شدید نفرت برانگیخته شود ، آیا تماس های بعدی

a) رابطه را بهتر می کند ؟

b) تغییر اساسی در روابط نمی دهد ؟

c) رابطه را بدتر می کند ؟

5- روان شناسان اجتماعی می خواستند کشف کنند که مردم به کدام روش بیشتر و مؤثرتر تحت تأثیر قرار می گیرند . افراد متعددی را دور هم جمع کردند و دراثنای یک سخنرانی مؤثر توضیح دادند که تندخوانی برای تکنیک های کار ، و در ارائه مؤثرترین بهره ، مهم هستند . در جلسه دوم ، گروه دیگری را به بحث در اطراف اثرات تندخوانی در تکنیک های کار دور هم جمع کردند . بالاخره دانشمندان جامعه شناسان در تلاش برای کشف اینکه کدام متد برای همگانی کردن تند خوانی مناسب تر است نتایج را با یکدیگر مقایسه کردند . 

a) موضوعهایی که در سخنرانی شرکت کرده بودند آمادگی شرکت در یک دوره تند خوانی را از خود نشان دادند و گروه بحث ، تمایل کمتری بروز داد .

b) بحث نتیجه بهتری داشت و موضوعهای این گروه آمادگی بیشتری برای شرکت در یک دوره تندخوانی از خود نشان دادند .

c) تفاوتی کشف نشد . روش سخنرانی و روش بحث منجر به تمایل یکسان برای شرکت در دوره تند خوانی شدند .

6- یک گروه تحقیقاتی آمریکایی نوارهایی را که اطلاعات کلامی یکسانی را ارائه می دادند پخش کردند . گوینده را به عنوان :

a) پروفسور

b) عضوی از مردم عادی

c) خلافکار

معرفی کردند . کدام مورد بهتر قادر بود در شنوندگان اثر گذارد و موجب تغییر در رفتار و طرز فکر آنها شود ؟

7- یک دانشمند جامعه شناس آمریکایی گروهی از مردم را تحت نظر قرار داد . در اثنای ورزش و تفریح مورد علاقه گروه ( بولینگ)  ، کسی که پائین ترین رتبه در میان افراد گروه را داشت به طور پیوسته امتیازهای بیشتری کسب کرد و بالاخره حتی اعضایی را که بالاترین رتبه ها را داشتند شکست داد. گروه نسبت به این مسئله چه واکنشی نشان داد ؟

a) فردی که پایین ترین رتبه را داشت با تشویق و تأئید گروه روبرو شد و توانست موقعیت خود را در میان اعضای گروه را مستحکم تر کند .

b) موفقیت عضوی که از رده پایین بود با انتقاد روبرو شد . با استفاده از کلمات نیشدار و کنایه آمیز این " شورشی " به ستوه آورده شد تا اینکه بازی او پس رفت و ترتیب قدیم حفظ گردید .

8-  دانشمندان علوم اجتماعی در آمریکا در تلاش برای کشف این که خوشبختی تا چه حد تحت تأثیر حالت های روحی قرار می گیرد ، آزمایشی برگزار کردند . در آزمایشات مختلف از موضوعهای خود خواستند تصویر دو بچه را که در حال کندن زمین در یک محوطه باتلاقی بودند . توصیف کنند . به کمک هیپتونیزم دو حالت روحی مختلف در موضوعها ایجاد شد : شادی و تشویق
موضوعها ، تحت تأثیر این دو حالت روحی ، چگونه تصویر را توصیف کردند ؟

a) حالت خوشحال : " چه تصویر جالبی ! آدم را به یاد تابستان می اندازد . زندگی یعنی همین - کار کردن در هوای آزاد ، زندگی ساده ، کندن زمین ، کاشتن نهال ، و تماشای رشد آن  "
حالت تشویق : " آنها خودشان را زخمی خواهند کرد و آسیب خواهند دید . یک بزرگتر باید با آنها باشد - کسی که بداند در یک حادثه چه کار را باید بکند . نمی دانم عمق آب چقدر است !"

b) حالات روحی تحت تأثیری در شیوه توصیف آنها از تصویر نداشت . توصیف ها واقع گرایانه و بی غرضانه بودند .

9- شونباخ و میلز ، دو عضو تحقیقات علوم اجتماعی ، می خواستند کشف کنند که مردم توجه و علاقه بیشتری به چیزهای آشنها یا به چیزهای ناشناخته نشان می دهند . از افرادی که اتومبیل جدید خریده بودند خواستند مجلات را ورق بزنند . به عنوان گروه کنترل ، از صاحبان اتومبیل هایی که همین مدل ماشین ها را سوار شده بودند نیز خواسته شد مجلات را مطالعه کنند . کدام گروه به آگهی های تبلیغاتی مربوط به مدل اتومبیل خودشان بیشتر توجه کردند ؟  

a) " صاحبان جدید " آگهی های مدل های اتومبیل های خود را 28 درصد بیشتر از آگهی های مدلهای رقیب مطالعه کردند .

b) " صاحبان قدیمی " آگهی های مدل های اتومبیل های خود را 28 درصد بیشتر از آگهی های مدلهای رقیب مطالعه کردند .

c)" صاحبان جدید " و " صاحبان قدیمی " آگهی های مربوط به  مدلهای رقیب را 11 درصد بیشتر از آگهی های مدلهای اتومبیل های خود مطالعه کردند .

10- یک گروه روان شناسان انگلیسی به گروهی از جوانان زیر بیست سال اطلاعاتی دادند مبنی بر این که قرار است تا ده دقیقه دیگر یک سخنرانی برگزار شود که موضوع آن " بررسی علل اینکه چرا زیر بیست ساله ها نباید مجاز به رانندگی اتومبیل باشند " می باشد .  گروه دوم قبل از سخنرانی هیچ گونه اطلاعاتی دریافت نکردند . کدام گروه بیشتر تحت تأثیر سخنرانی قرا گرفته اند ؟

a) گروهی که قبل از سخنرانی اطلاعاتی را دریافت کرده بودند .

b)  گروهی که قبل از سخنرانی اطلاعاتی را دریافت نکرده بودند .

c) هر دو گروه به اندازه مساوی و قویاً تحت تأثیر قرار گرفتند .

11- یک روان شناس اجتماعی بریتانیایی عکس هایی از چهره های مختلف را بین گروهی دست به دست دور گرداند . بعضی از تصاویر تا بیست بار نشان داده شدند و بعضی دیگر فقط دو بار . افراد گروه کدام چهره ها را مثبت تر برآورد کردند ؟  

a) چهره هایی که کمتر نشان داده شدند .

b) چهره هایی که بیشتر نشان داده شدند .

c) تفاوتی وجود نداشت .

12-  یک تیم روان شناسان انگلیسی آزمایش زیر را در مورد کودکان اجرا کردند . چند اسباب بازی جذاب در یک اتاق گذاشته شد . گروهی از بچه ها را بلادرنگ به داخل بردند و از آنها خواستند به بازی مشغول شوند . گروه دیگری از کودکان را که می توانستند از پنجره داخل اتاق را تماشا کرده و اسباب بازیها را ببینند ، برای مدتی به انتظار واداشتند تا بالاخره به داخل اتاق راه دادند . در کدام گروه تمایل به از بین بردن و خراب کردن اسباب بازیها قویتر بود ؟

a) تفاوتی بین دو گروه نبود .

b) گروهی که بلادرنگ به داخل راه داده شد مخرب تر بود .

c) کودکانی که وادار به انتظار کشیدن شدند مخرب تر بودند .

13- فشباخ ، روان شناس آمریکایی به گروهی از موضوعهای آزمایش ( که بعضی از آنها عصبانی بودند و بعضی دیگر عصبانی نبودند ) فیلمی از یک مسابقه بوکس و فیلمی که حاوی هیچ صحنه خشونت آمیزی نبود نشان داد . کدام گروه بعد از تماشای فیلم پرخاشگرانه ترین واکنش را بروز داد .

a) موضوعهای عصبانی که مسابقه بوکس را تماشا کردند .

b) موضوعهای عصبانی که فیلم عاری از خشونت را دیدند .

c) موضوع های متعادل که فیلم عاری از خشونت را تماشا کردند .
 

14- قرار بود موضوعها مایعی را بچشند و بگویند که تلخ بود یا خیر . محققین آب را با یک ماده تلخ آغشته کردند . این محلول از نظر 70 درصد مردم طعم تلخی ذاشت ولی 30 درصد آن را بدون طعم و مزه تشخیص می دادند . این محلول یک گروه ده نفره موضوعهای آزمایش متشکل از 9 نفره از آنهایی که طعم تلخی را تشخیص نمی دادند . و یک نفر که نسبت به تلخی حساسیت شدیدی داشت و البته افراد از این موضوع اطلاعی نداشتند ، داده شد . وقتی پس از چشیدن محلول ، شخص حساس به طعم تلخی ، تجربه و احساس خود را توصیف کرد بقیه 9 نفر اعضای گروه چگونه رفتار می کنند ؟

a) عقیده مسلم و قطعی او در آنهایی که طعم تلخی را تشخیص نمی دهند اثر می گذارد و آنها در بار دومی که از مایع می چشند طعم خفیف تلخی را حس می کنند .

b) آن 9 نفر تحت تأثیر وی قرار نمی گیرند .

c) کسی که طعم تلخی را حس می کند تحت تأثیر 9 نفر دیگر قرار می گیرد و وقتی برای بار
دوم مایع را می چشد دیگر آن را تلخ نمی یابد.

15- گروهی از افراد را در یک حالت تشویق و واهمه قرار دادند و گروه دوم در چنین حالتی قرار نگرفتند . از اعضای هر دو گروه خواسته شد درجه ترسی را که در تعدادی غریبه مشاهده می کنند برآورد نمایند . کدام گروه ، غریبه ها را ترسناک تر یافتند ؟

a) تفاوتی بین دو گروه وجود نداشت .

b) گروه مشوش و دلواپس غریبه ها را ترسناک تر یافتند .

c) گروهی که تحت تأثیر واهمه و تشویش قرار نداشتند غریبه ها را ترسناک تر یافتند .

16- شونباخ روانشناس اجتماعی بریتانیایی قبل و بعد از تماشای فیلم به تماشاچیان فیلم موزیکال ماری پاپین ، پرسشنامه هایی داد . هدف از این پرسشنامه ها تعیین درجه تمایلات خشونت آمیز بود . کدام گروه بالاترین درجه خشونت را نشان داد ؟

a) تماشاچیان فیلم جمیزباند قبل از تماشای فیلم .

b)  تماشاچیان فیلم جمیزباند بعد از تماشای فیلم .

c)  تماشاچیان ماریپاپین قبل از تماشای فیلم .

d)  تماشاچیان ماریپاپین بعد از تماشای فیلم .

e)  هیچ تفاوتی در درجه خشونت گروهها نشان داده نشد .

17- مارپل جامعه شناس آمریکایی از سه گروه خواست عقیده خود را در مورد صحت تعدادی عبارات مختلف را بیان کنند . این گروهها متشکل بودند از یک گروه دانش آموزان در مدرسه گرامر ، یک گروه دانشجو ، و یک گروه افراد بالغ ( دقت کافی به عمل آمده بود که تمام آنها از یک سطح سواد برخوردار باشند) . چهار هفته بعد ، عبارات را دوباره به همان اشخاص دادند و دوباره نظر آنها را خواستار شدند ولی این بار همراه با یک اظهار نظر اضافی مبنی بر اینکه " اکثریت گروههای دیگر با شما هم عقیده نیستند " . این جمله اضافی چه تأثیری داشت ؟

a) محصلین مدرسه گرامر 64 درصد ، دانش آموزان عادی 55 درصد ، و 40 درصد افراد بالغ نظر خود را تغییر دادند .

b) افراد بالغ 64 درصد ، دانشجویان 55 درصد ، و 40 درصد محصلین مدرسه گرامر عقیده خود را عوض کردند .

c) تفاوتی بین گروهها نبود .

18-  هیر، دانشمند علوم اجتماعی ، می خواست دریابد شخصی که ساکت می ماند ، و یا کسی که وارد صحبت می شود ، در یک مباحثه کدامیک آسانتر خود را با عقیده گروه تطبیق می دهد . کدامیک آسانتر تحت تأثیر گروه قرار می گیرند ؟

a) شخص ساکت آسانتر از شخصی که وارد صحبت می شود تحت تأثیر عقاید گروه قرار می گیرد .

b) شخصی که وارد صحبت می شود آسانتر از کسی که ساکت می ماند تحت تأثیر عقیده گروه قرار می گیرد .

c)  هر دو به یک اندازه تحت تأثیر شدید عقاید گروه قرار می گیرند و تفاوتی به دست نیامد .

     لطفاْ حدود سن خود را مشخص کنید :            

        

نوع مطلب : تست خودشناسی 10 :چقدر یک دلی اجتماعی دارید؟، جدیدترین تست خودشناسی، تست شخصیت، تست روانشناسی، 
برچسب ها :
 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب